Estetik Cerrahi

Onko Plastik Cerrahi

Malign Melanom

Video Makaleler

İletişim

Prof. Dr. Sıdıka Kurul

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatından yarar görecek kişiler :

Vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi kolların arka ve iç yanındaki bölgede de, yaşlanma ile birlikte deri ve deri altı dokuları incelir, derinin esnekliği kaybolur. Yaşlılığın yanında, kilo alıp verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Sarkıklık ile birlikte bu bölgede bulunan yağ dokusunun miktarı da kişiler arasında farklılık gösterir. Deri kalitesi iyi ise, sarkıklık yoksa, sadece fazla yağ birikimi varsa, liposuction (vakum ile yağ emme) ile başarılı sonuç elde edilir. Yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığının bir arada olduğu hastalarda kol germe ameliyatının yapılması kaçınılmazdır.

Ameliyat nerede yapılır ?

Hastahane şartlarında ameliyathanede yapılır.

Anestezi tipi :

Ameliyatın genişliğine bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

Ameliyat :

Kol germe ameliyatında, kol iç ve arka kısmındaki sarkık bölgeye elips şeklinde bir kesi yapılır, sarkık deri ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Ameliyat yarası içten gizli dikişle kapatılır. Kol yumuşak bir pansumanla sarılır.

Ameliyat sonrası bakım :

Hasta aynı gün evine gidebilir. Ameliyat sonrası rahat geçer. 7-10 gün sonra dikişleri alınır. Hastaya kollarını yüksekte tutması ve üç hafta süre ile özel kolluk giymesi önerilir. Ameliyata bağlı yara izi kişiden kişiye fark gösterir. Yara izinin daha az kalması için steroid kremlerle masaj ve gerekirse silikon yaprak uygulanır. Kol germe ameliyatı kişileri mutlu eden ve sonuçları uzun süre kalıcı olan bir ameliyattır.

Kol germe ameliyatının riskleri :

Kanama, enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme gibi problemler nadirdir. Ameliyat öncesi hastanın iyi değerlendirilmesi ve hazırlanması riskleri minimize eder. Ameliyat sonrası erken dönemde belirgin olan izler zamanla daha az fark edilir hale gelir.

Prof. Dr. Sıdıka Kurul

© Estet.net 2003 - 2022

Yıldızposta Cad. Ayyıldız Sitesi A Blok, Gayrettepe / İstanbul - 530 167 60 70 - skurul@estet.net -

© Estet.net 2003 - 2022

Yıldızposta Cad. Ayyıldız Sitesi A Blok, Gayrettepe / İstanbul
530 167 60 70 - skurul@estet.net -