Estetik Cerrahi

Onko Plastik Cerrahi

Malign Melanom

Video Makaleler

İletişim

Prof. Dr. Sıdıka Kurul

Kalça ve Uyluk Germe Ameliyatı

Kalça ve uyluk germe ameliyatından yarar görecek kişiler :

Kilo alıp verme, güneş ışınlarına maruz kalma, yaşlanma ve yer çekimi gibi faktörler sonucu, uyluğun iç kısmında ve kalçadaki dokularda gevşeme ve sarkma ortaya çıkar. Ameliyat ile fazla dokular çıkarılarak bu bölgeler tekrar gergin hale getirilir ve şekil verilir. Gerekli hallerde liposuction bu işleme eklenebilir.

Ameliyat nerede yapılır ?

Kalça ve uyluk germe ameliyatı ameliyathane şartlarında yapılır.

Anestezi tipi :

Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Uyluk germe ve kalça germe işlemlerinden birisi yapılacaksa lokal anestezi yeterli olabilir.

Ameliyat :

Ameliyatta, bacak iç yanları ve/veya kalça bölgelerindeki sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu elips şeklinde çıkarılır. Ameliyat yarası uygun şekilde kapatılır.

Ameliyat Sonrası Bakım :

Hastanın yapılan ameliyatın genişliğine bağlı olarak 1 - 3 gün hastanede kalması uygundur. Ameliyat bölgesinde başlangıçta hissedilen ağrı ve rahatsızlık hissi ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol altına alınır. Ameliyat bölgelerine diren adı verilen tüpler konmuş ise genellikle 2 gün sonra çıkarılır. Ameliyat sonrası erken dönemde yürümek ağrılı olur, ancak bir kaç gün içinde ağrılar büyük ölçüde azalır. Günlük hareketlerde ameliyata bağlı sınırlama ikinci hafta içinde yavaş yavaş ortadan kalkar. Uyluk germe ameliyatının izleri kasıklarda gizlenir. Kalça germe ameliyatının yara izi ise kalça kemiğinin hizasında vücudun yan tarafında yer alır. Yara izi çizgi şeklindedir ve izler bikini altında gizlenir. Sarkık ve fazla deri ameliyatla çıkarıldığı için bu bölgeler gergin ve düz bir şekle getirilir.

Uyluk ve kalça germe ameliyatının riskleri :

Diğer vücut kontur düzeltme ameliyatlarında olduğu gibi, ameliyat öncesi hazırlık, doğru hasta seçimi, ameliyathane koşulları ve iyi cerrahi uygulama ile enfeksiyon, kanama ve yara iyileşmesinde gecikme gibi sorunlar minimize edilir. İzler genellikle çizgi şeklindedir, külot ve bikini içinde kolaylıkla saklanabilir.

Prof. Dr. Sıdıka Kurul





© Estet.net 2003 - 2022

Yıldızposta Cad. Ayyıldız Sitesi A Blok, Gayrettepe / İstanbul - 530 167 60 70 - skurul@estet.net -

© Estet.net 2003 - 2022

Yıldızposta Cad. Ayyıldız Sitesi A Blok, Gayrettepe / İstanbul
530 167 60 70 - skurul@estet.net -